Di Close Mentor
Individuell coaching av erfarna chefer och ledare
Reflektera, diskutera och analysera i förtroende med våra mentorer
Vi är glada att kunna presentera vårt nya mentorprogram, framtaget som svar på den ökande efterfrågan från våra 2 600+ medlemmar. Programmet erbjuder individuell coaching som ett värdefullt komplement till våra befintliga nätverk och medlemskap.
Genom vårt mentorprogram får du möjlighet att i förtroende diskutera och reflektera med en erfaren chef och ledare, helt oberoende av din nuvarande chefstitel eller bransch. Våra mentorer är noggrant utvalda för att ge dig stöd och insikter från någon som verkligen förstår vad det innebär att axla stort ansvar.
Vår vision är att skapa en miljö där du som chef kan växa och utvecklas med hjälp av en mentor som är dedikerad till din personliga och professionella utveckling. Oavsett om du är en befintlig medlem eller nyfiken på att bli en del av vårt nätverk, är du välkommen att utforska de möjligheter vårt mentorprogram erbjuder.
Hur går det till?
Ansvarig
Eva Gottfridsdotter, tidigare VD för Länsförsäkringar Fonder och aktiv inom mentorprogrammet Ruter Dam samt Styrelseakademin, ansvarar för mentorprogrammet. Med lång erfarenhet av styrelsetillsättning i börsbolag och mentorskap, leder hon programmet med expertis.
Vi erbjuder även en nätverksgrupp för våra mentorer där de kan utbyta erfarenheter och utveckla sin kompetens. Med adeptens godkännande kan mentorerna anonymt diskutera frågor inom gruppen.
Priser
Kontakt Mathias om du är intresserad av Di Close Mentorprogram
Mathias Kallio
Affärsutvecklare Di Close
mathias.kallio@diclose.se
0708-411 409