Onsdag 10 mars
08.00 – 09.00 Frukost och tid för att träffa dina nätverkskollegor – vi kommer få ta del av Jacy’z härliga frukostbuffé
09.00 – 15.45 Föreläsning, erfarenhetsutbyte och fördjupning med dagens föreläsare
Jacy’z Hotel och Resort, Drakegatan 10, Göteborg
reflektera kring din personliga ledarprofil
Som VD är du alltid bärare av kultur, riktning och tempo. Ditt sätt att agera – i pressade lägen, i vardagens beslut och i mötet med andra –-påverkar mer än du kanske tror. Ändå är självinsikt ofta det som får minst utrymme i en annars full kalender.
Under den här nätverksdagen med Annika R Malmberg får du möjlighet att stanna upp och reflektera kring din egen personliga ledarprofil. Inte genom fler modeller eller rätt–fel-svar, utan genom ökad förståelse för hur du faktiskt fungerar – och hur det påverkar ditt ledarskap, ditt genomslag och ditt förtroendekapital.
Upptäck dina styrkor och reaktionsmönster
Med konkreta exempel, igenkänning och reflektion får du syn på dina styrkor, typiska reaktionsmönster och de situationer där ditt ledarskap prövas som mest. Målet är att du ska kunna leda med större tydlighet, trygghet och flexibilitet – utan att bli någon annan än den du är.
Du får
Det här är en nätverksdag för dig som vill leda med större medvetenhet, stadigare i din roll och öka ditt genomslag – i organisationen, i ledningsgruppen och i dig själv.

OMDÖMEN FRÅN VÅRA MEDLEMMAR SOM LYSSNAT TILL ANNIKAS FÖRELÄSNINGAR
Under dagen finns det självklart gott om tid för diskussioner med dina nätverkskollegor, både om dagens föreläsning, dina aktuella utmaningar och för att utnyttja din erfarenhet och kunskap för att ge feedback och råd till dina gruppkollegor.
Kontaktperson

Jennifer Häll, Regionsansvarig Göteborg
Kontakta oss för mer info om våra grupper och Di Close chefsnätverk.