11 september 2025

The Power of Artificial Intelligence – boosta din produktivitet med upp till 100 procent!

Ägare och entreprenör

Plats: Liseberg Grand Curiosa Hotel, Herman Lindholms torg, Göteborg, Sverige. Tid: Kl 11:55 - 16:35

Trendanalytikern Henrik Larsson-broman berättar om de möjligheter AI skapar

TID OCH PLATS:

Torsdag 11 september
11.55 – 16.35 Föreläsning och erfarenhetsutbyte

Grand Curiosa Hotel, Herman Lindholms torg 1, Göteborg


Det mest dramatiska teknikskiftet någonsin
Artificiell intelligens förändrar spelplanen för alla. Sannolikt bevittnar vi just nu det mest dramatiska teknikskiftet någonsin där det är svårt att se någon bransch som inte kommer att påverkas. Det innebär också att företag måste ställa om och tänka nytt och fundera på hur de kan dra nytta av denna förändring för att inte hamna på efterkälken.

Under sin föreläsning – som bygger på gedigen omvärldsbevakning och research – fokuserar Henrik på de konkreta möjligheter som AI skapar för bland annat försäljning, marknadsföring och framtiden för företagande.

Nätverkande
I samband med föreläsningen träffar du din samtalsgrupp för diskussioner med fokus på dina egna utmaningar. Andra medlemmar har sannolikt stått inför liknande utmaningar som dig och kan vara bollplank. Huvudfokus är på hur du som medlem kan utveckla dig själv och dina affärer med utgångspunkt i den samlade erfarenheten i rummet.

Välkommen!

Kontaktpersoner

Intresserad av att gå med i nätverket? Kontakta Richard.

Richard Lium, Affärsansvarig för nätverket

070-728 34 72

 

 

Frågor om befintligt medlemskap eller att komma i kontakt med oss. Kontakta Yvonne.

Yvonne Kappel, Produktchef ägare & entreprenörsnätverket